Bethesda ma plany na Fallout 5

Mieszczą się na jednej kartce.

  • Bethesda ma wstępny plan dla Fallout 5
  • Założenia mieszczą się na jednej kartce
  • Studio skupia się na Starfield i Elder Scrolls 6

Producent w Bethesda Game Studios - Todd Howard - przyznał, że jego firma ma już wstępny plan na Fallout 5. Na realizację przyjdzie jednak poczekać, ponieważ priorytetem pozostają Starfield oraz Elder Scrolls 6.

Popularny deweloper rozmawiał z serwisem IGN z okazji 10. rocznicy premiery słynnego Skyrima. Temat zszedł między innymi na postapokaliptyczną serię, reprezentowaną obecnie przez sieciowe Fallout 76.

Jak przyznał Howard, Bethesda posiada obecnie „jednostronicowy” dokument projektowy dla Fallout 5, opisujący plany na dalszy rozwój serii. Jak można się domyślać - biorąc pod uwagę rozmiar dokumentu - nie ma w nim zbyt wielu szczegółów.

Deweloper dodał, że priorytetem jest ukończenie futurystycznego Starfield oraz Elder Scrolls 6. Następca Skyrima także jest na wczesnym etapie prac. Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku pozostawał w fazie planowania.

Wszystko to sprawia, że na Fallout 5 przyjdzie poczekać jeszcze przez wiele lat, o ile oczywiście Bethesda faktycznie zajmie się tym cyklem zaraz po TES6.

- Fallout jest częścią naszego DNA - zapewnił Howard, zapytany o możliwość oddania obowiązków deweloperskich innemu studiu, jak było w przypadku udanego Fallout: New Vegas, wyprodukowanego przez Obsidian.

- Od czasu do czasu pracujemy z innymi osobami. Nie mogę przewidzieć, co się stanie... Gdybym mógł machnąć ręką i stworzyć Fallout 5... Chciałbym jakoś przyśpieszyć to, co robimy, ale dzisiaj nie mogę nic powiedzieć czy zagwarantować, ponieważ uwagę skupiamy na Starfield, a potem na Elder Scrolls 6.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami