Weird West od współtwórcy Dishonored ma datę premiery

Dziwny Zachód.

WolfEye Studios ogłosiło, że izometryczna gra przygodowa Weird West zadebiutuje 11 stycznia na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Tytuł reprezentuje gatunek, który twórcy opisują jako „immersyjną symulację”, a inni reprezentacji to według nich Arx Fatalis, Dark Messiah, Dishonored czy Prey. Ważne jest reagowanie świata na poczynania gracza, a także elementy RPG oraz spora swoboda rozgrywki i podejścia do wyzwań.

Szef WolfEye - Rafael Colantonio - ma spore doświadczenia z tytułami tego typu. W przeszłości mężczyzna zakładał między innymi studio Arkane, odpowiedzialne właśnie za Dishonored. Odszedł w listopadzie 2019 roku, razem z Julienem Robym, producentem w firmie.

Weird West - rozumiane jako miejsce akcji - to mroczne fantasy inspirowane dzikim zachodem, gdzie stróże prawa i rewolwerowcy dzielą pogranicze z fantastycznymi stworami.

W takich warunkach wcielimy się w różne postaci, przechodząc od jednej wyprawy do kolejnej, by poznać zwieńczenie wszystkich w ostatnim rozdziale, łączącym losy bohaterów.

„Każde przejście gry jest inne, gdyż fabuła dostosowuje się do działań gracza i przeszłych wyborów, tworząc prawdziwie dramatyczną historię” - zapewniają twórcy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami