Epic Games zirytowało pracowników. Chodzi o zmiany w trybie pracy

Firma zrezygnowała z czterodniowego tygodnia.

Epic Games zrezygnowało z czterodniowego tygodnia pracy w firmie, co spotkało się ze sprzeciwem pracowników.

O sprawie pisze Jason Schreier z Bloomberga. Kiedy rozpoczęła się pandemia koronawirusa, twórcy Fortnite skrócili tydzień pracy do czterech dni, dzięki czemu zatrudnieni w każdy piątek mieli wolne.

Teraz Epic Games zrezygnowało z pomysłu, przywracając pierwotny tryb pracy. Ze zmian nie są zadowoleni pracownicy, którzy sprzeciw wyrażają między innymi w wiadomościach na wewnętrznym komunikatorze.

Zwolennicy czterodniowego tygodnia pracy podkreślają, że dodatkowy dzień wolny korzystniej wpływa na samopoczucie i psychikę. Szefostwo uważa jednak, że był nieuczciwy, ponieważ osoby na niektórych stanowiskach nadal musiały pracować w piątki.

„Aktualnie obserwujemy, że wielu bierze wolne w piątki, ale też duża część musi w nie pracować. To oznacza, że wiele osób nie korzysta z tego trybu w równy sposób” - pisze Daniel Vogel, dyrektor operacyjny firmy, w mailu pozyskanym przez Bloomberg.

Epic Games rozesłał także podobno do pracowników ankietę, w której poproszono o ocenę czterodniowego tygodnia pracy - większość zatrudnionych wypowiedziała się o skróconym czasie pozytywnie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami