15-latek z Hiszpanii trafił do szpitala przez silne uzależnienie od Fortnite

Pierwszy tego typu przypadek w historii.

Grupa lekarzy z Hiszpanii zdecydowała się kilka miesięcy temu na hospitalizację piętnastolatka, który okazał się mocno uzależniony od Fortnite - informuje Newsweek.

To pierwszy tego typu przypadek w historii. Szczegóły na jego temat opublikowali dopiero teraz badacze z uniwersytetu w Walencji, którzy zajmowali się pacjentem - obecnie, po miesiącach interdyscyplinarnej terapii, stan nastolatka uległ znacznej poprawie.

W trakcie leczenia, rozpoczętego wcześniej, uznano, że chłopak wymaga „detoksu”. Nastolatek zaczął izolować się od otoczenia, przestał wchodzić w interakcje z rówieśnikami, całkowicie stracił zainteresowanie światem zewnętrznym i przejmował się wyłącznie grą.

fortniteuz
Zdobywanie nagród w wielu grach sieciowych wywołuje poczucie presji

- Kiedy inne sposoby zawiodły, postanowiliśmy, po konsultacji z rodzicami, traktować to jak uzależnienie od substancji chemicznych i rozpocząć detoksykację od wszelkich ekranów - powiedział psychiatra Matias Real-Lopez.

Lekarze doszli do wniosku, że w przypadku Fortnite uzależnienie związane jest z kilkoma czynnikami - nie tylko z samą rywalizacją.

Duże znaczenie mają też upływające terminy wyzwań i obawa przez utratą postępów. Na graczy silnie oddziałuje też porównywanie się do streamerów specjalizujących się w strzelance od Epic Games.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami