Nowe studio Sony pracuje nad mroczną grą fabularną

Wynika z ogłoszeń.

Przejęte niedawno przez Sony studio Firesprite przygotowuje mroczną grę fabularną - wynika z ogłoszeń o pracę.

Zespół rekrutował ludzi do tajemniczego projektu jeszcze nim został wykupiony przez japońską korporację. Po zmianie właściciela nie było jednak jasne, czy gra nadal powstaje, ale teraz pojawiło się nowe ogłoszenie, które potwierdza, że tytułu nie porzucono.

Przed weekendem na profilu Firesprite w serwisie LinkedIn opublikowano wpis, ujawniający, że deweloperzy poszukują dyrektora rozwoju, który miałby zająć się pracami nad „mroczną, fabularną grą przygodową”. Studio podkreśla, że chce, by pozycja zdefiniowała gatunek.

the_persistence_firesprite
Jedną z gier studia jest futurystyczny horror na VR

W samym ogłoszeniu podkreślono, że projekt ma ambicje, aby być wysokobudżetową grą (klasy AAA). Twórcy chcą położyć nacisk na oprawę graficzną, animację i wysokiej jakości modele postaci.

Zespół poszukuje także osób na inne stanowiska - między innymi programistów, animatorów, grafików, producentów, programistów i deweloperów odpowiedzialnych za narrację.

Firesprite dotychczas specjalizowało się w grach VR, więc niewykluczone, że nowy projekt również powstaje z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Studio w dorobku ma na przykład The Playroom i horror The Persistence.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami