Jagged Alliance 3 zapowiedziane - jest pierwszy gameplay

Powrót uznanej serii strategii.

  • Jagged Alliance 3 ponownie pozwoli pokierować grupą najemników
  • Tak jak poprzednie części, gra to strategia turowa
  • Tytuł pojawi się tylko na PC

Na pokazie THQ Nordic zapowiedziano Jagged Alliance 3 - pierwszą od dawna pełnoprawną odsłonę uznanej serii strategii turowych. Data premiery jest nieznana, ale gra zmierza na PC. Opublikowano też zwiastun z pierwszymi fragmentami gameplayu.

Akcję osadzono w Grand Chien - fikcyjnym kraju bogatym w surowce naturalne, ale pogrążonym w chaosie. Władzę nad państwem przejęła paramilitarna organizacja Legion, a dotychczasowy prezydent zniknął. Gracze przejmą dowodzenie nad grupą najemników wysłaną z zadaniem opanowania sytuacji i odnalezienia polityka.

Podstawy rozgrywki nie ulegną zmianie. Gra będzie więc strategią turową. Nie zabraknie przejmowania terytoriów, szkolenia tubylców oraz wydawania rozkazów dużym zespołom bojowników.

Do dyspozycji użytkowników twórcy oddadzą różne postacie, a każda wyróżni się osobowością i historią. W planach różnorodne premie przyznawane najemnikom w ramach rozwoju podopiecznych. W toku przygody gracze znajdą i dostosują do własnych preferencji uzbrojenie i inne elementy ekwipunku.

jagged_alliance_3_screen1
Gra przedstawi wydarzenia w rzucie izometrycznym

THQ Nordic obiecuje nieliniową kampanię fabularną z możliwością podejmowania wyborów. Produkcja zaoferuje również opcję ukończenia gry w sieciowej kooperacji z innym użytkownikiem.

Nad Jagged Alliance 3 pracuje studio Haemimont Games, czyli deweloperzy odpowiedzialni między innymi za rozwój serii Tropico.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami