WipEout Rush w ogniu krytyki, bo gra zmierza tylko na telefony i tablety

Nie tego oczekiwali fani.

Firmy Sony i Rogue Games zapowiedziały WipEout Rush - nową odsłonę uznanej serii zręcznościowych wyścigów. Gra jednak nie ukaże się na konsolach PlayStation, a tylko na urządzeniach mobilnych, co spotkało się z krytyką fanów.

Niezadowolenie wyrażane jest między innymi w komentarzach pod zwiastunem tytułu na kanale IGN w serwisie YouTube. Samo wideo ma aż 1,5 tysiąca negatywnych ocen (kciuków w dół) przy zaledwie 393 pozytywnych (kciuków w górę).

„Wszystkiego, co jest fajne w WipEoucie, brakuje w tej grze” - pisze niejaki Symion. „To nie jest WipEout. To zdrada tego, co działało w serii” - wtóruje William Humes. „Możecie wgrywać ponownie trailer, ale nie usuniecie wstydu” - dodaje SCPH7503.

Graczom nie podobają się założenia produkcji, które nie przypominają wcześniejszych części cyklu. Z informacji ujawnionych przez twórców wynika, że sami nie pokierujemy ścigaczami - wcielimy się bowiem w menedżera, zarządzającego zespołem. W trakcie rozgrywki dobierzemy odpowiednie pojazdy, ulepszenia i akcesoria.

Krytykowana jest też otoczka. Pozycja zaoferuje kampanię fabularną z historią przedstawianą w formie animowanych plansz komiksowych. Natomiast w tytule pojawią się również tryby szybkiego wyścigu i mistrzostw, a także 5 tras i 60 maszyn. Do tego odblokowywane w toku zabawy karty z opisami statków, ekip, pilotów i torów.

WipEout Rush ukaże się jeszcze w 2021 roku na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami