Fortnite - sezon 8: poradnik i najlepsze porady

Najważniejsze informacje o sezon 8, rozdział 2 w Fortnite.

Witaj w poradniku do sezonu 8 gry Fortnite, czyli kolejnego etapu rozgrywek rozdziału 2. Znajdziesz tu najważniejsze informacje o sezonie, a także szczegóły nowości, dzięki którym będziesz na bieżąco.

Sezon 8. nosi nazwę Do Sześcianu, a jego motywem przewodnim jest tzw. Ubocze, czyli alternatywna, mroczna i pełna potworów wersja świata, do którego można się dostać dzięki sześcianom pochodzącym ze statku-matki.

Na tej stronie:

Fortnite, sezon 8 - najważniejsze informacje

Chcesz poznać nową mapę, zobaczyć skiny sezonu, a może dowiedzieć się, czym są karty medali? Szczegóły poniżej.

Fortnite - sezon 8: nowości i zmiany

Dowiedz się, jakie nowości Epic Games wprowadziło do gry w sezonie 8.:

Karty medali

Twórcy Fortnite zrezygnowali w 8. sezonie z epickich zadań, w zamian proponując graczom karty medali. Te dzielą się na karty dzienne, tygodniowe i karty postaci.

fortnite_sezon_8_4

Karty to po prostu zbiory zadań, za które otrzymujemy sporo XP i tym samym łatwo awansujemy na kolejne poziomy Karnetu Bojowego.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie o kartach medali.

Zmiany na mapie

Nowy sezon, nowa wersja mapy Fortnite - to już tradycja. Tym razem wyspa, na której toczymy pojedynki, nie zmieniła się jednak w większym stopniu. Twórcy przywrócili przykładowo Zielone Żywopłoty do stanu sprzed inwazji, a Kukurydziany Kompleks stał się Kukurydzianym Kwartałem.

Są też jednak nowe punkty do odkrycia, a mapa klasycznie już po części jest zasłonięta, kiedy pierwszy raz logujemy się do gry.

Zobacz nową wersję wyspy na naszej stronie o mapie Fortnite w 8 sezonie.

Personalizowany skin - Rysunkowa Ryba

Ten element powinien być znajomy dla fanów Kymery z poprzedniego sezonu, ale tym razem działa on nieco inaczej.

Zanim zaczniemy cieszyć się możliwością dostosowania Rysunkowej Ryby, musimy ją zdobyć, a do zmiany kolorów potrzebny jest Tęczowy Tusz oraz po trzy butelki każdego koloru tuszu.

fortnite_sezon_8_2

Dowiedz się, jak znaleźć te przedmioty na stronie o Rysunkowej Rybie.

Anomalie

Częścią nowości na wyspie są występujące na niej efekty uboczne, czyli anomalie, które pokazują się w losowych lokacjach w każdym nowym meczu. Korzystając z anomalii, przeniesiemy się to strefy Ubocza.

fortnite_sezon_8_3

Z Ubocza możemy przynieść cenne składniki i mocne bronie, ale nie ma nic za darmo - wymagane jest stoczenie walki z falą wrogów. Uwaga na niską grawitację i brak możliwości budowania!

Widmowe kamienie i tunele antygrawitacyjne

Na mapie są też inne przejawy działania Sześcianów, np. widmowe kamienie, które pozwalają zmienić się w cień, czyli duchową formę.

W przemieszczaniu i wykonaniu zadań pomogą z kolei tunele antygrawitacyjne, które rozpoznasz po różowym kolorze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami