PS5 od jutra z mnóstwem nowości - we wrześniowej aktualizacji

Aktualizacja: Update już dostępny.

  • PS5 otrzyma opcję odtwarzania dźwięku 3D na głośnikach telewizyjnych
  • Pojawi się też funkcja używania kart pamięci
  • Przewidziano także zmiany w interfejsie

Aktualizacja: Sporych rozmiarów aktualizacja 21.02-04.00.00 jest już dostępna do pobrania. Zajmuje około 913 MB danych, a proces powinien rozpocząć się automatycznie po włączeniu podpiętej do internetu konsoli.

Oryginalna wiadomość: Sony poinformowało, że jutro - 15 września - opublikuje drugą dużą aktualizację PS5. Nowa wersja oprogramowania konsoli wprowadzi szereg funkcji.

Wśród najważniejszych jest obsługa dźwięku 3D nie tylko na słuchawkach, ale i wbudowanych głośnikach telewizora. Po włączeniu stosownej opcji w ustawieniach, standardowe audio dwukanałowe zmieni się na trójwymiarowe.

Kolejną istotną nowością jest możliwość używania kart pamięci typu M.2 SSD, na które pobierzemy i zainstalujemy gry, a także aplikacje. Sony zaznacza, że z nośnika uruchomimy też poszczególne produkcje.

Zmiany dotkną także interfejsu. Tytuły dostępne w wersjach PS5 i PS4 będą wyświetlały się osobno w bibliotece i na ekranie głównym, a obok każdego wydania pojawi się wyraźniejsze oznaczenie platformy docelowej.

W planach funkcja zmiany kolejności lub ukrycia skrótów do określonych opcji w Centrum sterowania. Przewidziano też nowe narzędzie do śledzenia postępów w zdobywaniu trofeów. Do tego nowości na PS4, w tym opcja przeglądania trofeów odblokowanych na PlayStation 5.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami