Atak na statek kosmitów zakończył 7. sezon Fortnite

Czas na sześciany.

Fortnite pożegnało sezon związany z UFO za pomocą ambitnego i rozbudowanego wydarzenia na żywo, w ramach którego gracze starali się wspólnie wysadzić statek - bazę kosmitów.

Aby wypełnić misję, należało dać się porwać (nie zapominając o zabraniu bomb) do wnętrza tajemniczego spodka. Naszymi poczynaniami kierował dr Slone, szef tajemniczej organizacji IO, która zajmuje się ochroną wyspy.

Podsumowanie całego wydarzenia znaleźć można poniżej:

Zwrot akcji ujawnił, że kosmici byli agentami Kostki Kevina, czyli sześciennego kształtu znanego jeszcze z oryginalnej mapy Forrnite. Mniej zaskakujące było już ujawnienie, że Slone postanowił postawić nas na śmierć na statku, zamiast ryzykować powrót zagrożenia.

Gracze zdołali ostatecznie uciec poprzez „zresetowanie” Kostki, co zmieniło także jej kolor, z fioletowego na niebieski. Uknuto już nawet specjalną nazwę dla takiego „dobrego” Kevina - Blevin (od „Blue Kevin”, co jest także nawiązaniem do popularnego streamera Tylera „Ninja” Blevina).

Nagle okazało się jednak, że Blevin to tylko jeden z setek sześcianów na pokładzie. Wiele z nich spadło na wyspę, a statek eksplodował, po raz kolejny modyfikując w ten sposób wiele znanych lokacji na mapie.

Zaraz po tym serwery produkcji zostały wyłączone na około 12 godzin, podczas gdy Epic Games rozpoczynało uruchamianie ósmego sezonu. Ten ukazał się dzisiaj.

Po powrocie na serwery okazało się, że mapa nie jest jednak znacząco zmieniona. Są za to kostki oraz spaczenie, przejmujące inną miejscówkę w każdym meczu. Po wkroczeniu do takiego „Ubocza” możemy walczyć z kostkowymi przeciwnikami w zamian za nowe bronie i specjalne surowce.

Jest też oczywiście kolejna przepustka sezonowa do kupienia, a także nowe broni (Karabin z Ubocza i minigun z Ubocza) oraz wspólne budowanie wieżyczek, by poradzić sobie z przeciwnikiem w ramach globalnej misji społecznościowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Dying Light 2 trafi na Nintendo Switch

Pierwsza część ukaże się w październiku.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami