F.I.S.T. niespodziewanym hitem? Niepozorna platformówka zbiera świetne oceny

Przygody królika z pięścią.

F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch zapowiada się na niespodziewany hit schyłku jesieni. Tytuł chińskiego studia TiGames debiutuje jutro na PS4 i PlayStation 5, a pierwsze recenzje sugerują, że mamy do czynienia z wyróżniającą się pozycją.

Produkcja łączy założenia gatunku „metroidvania” z bijatyką 2D. Możemy więc spodziewać się sporej dawki eksploracji oraz pozyskiwania nowych umiejętności, otwierających drogę do zamkniętych wcześniej miejscówek.

Trafiamy do dieselpunkowego świata humanoidalnych zwierząt, wcielając się w walecznego królika wyposażonego mechaniczne ramię. Walka przypomina Devil May Cry - przełączamy bronie, wykonując kombinacje. Są też inne „narzędzia”, jak wiertło czy bicz.

„Przebijanie się przez F.I.S.T. robi się tylko ciekawsze wraz z upływem czasu, dzięki rozwijającej się walce. Mapowanie każdego zakątka świata to wciągająca, świetna zabawa” - przyznaje Marcus Stewart z serwisu Game Informer.

„Ekscytująca, brutalna walka i nagradzająca gracza eksploracja pozwalają wyróżnić się grze na tle innych przedstawicieli gatunku. Warto poświęcić czas” - zgadza się Mick Fraser z God is a Geek.

„Rayton Rabbit może i jest niewielkich rozmiarów, ale osiąga wyniki znacznie powyżej swoich możliwości, co przekłada się na jedną z najlepszych gier tego roku” - dodaje John Cal McCormick z Push Square.

Na przyszły rok zaplanowano premierę także na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami