Gracze z Nowej Zelandii oburzeni na Call of Duty: Vanguard. Chodzi o bohatera narodowego

"W najlepszym razie to ignorancja".

  • Australijska postać z CoD: Vanguard bazuje na bohaterze narodowym Nowej Zelandii
  • Nowozelandzkim fanom nie podoba się, że twórcy zmienili pochodzenie żołnierza

Gracze z Nowej Zelandii krytykują Call of Duty: Vanguard i twórców gry. Powodem jest jedna z postaci w kampanii fabularnej.

Produkcja opowie o losach jednostki, która jest protoplastą współczesnych oddziałów specjalnych. Grupa składa się z fikcyjnych bohaterów, którzy jednak bazują na odpowiednikach z rzeczywistości.

Nowozelandzkim fanom nie podoba się Lucas Riggs, dla którego inspiracją jest Charles Upham - jeden z nielicznych, który za zasługi otrzymał dwa Krzyże Wiktorii, czyli najwyższe odznaczenie wojskowe w państwach Wspólnoty Narodów.

cod_vangaurd_riggs
Lucas Riggs - jeden z bohaterów kampanii fabularnej nowego Call of Duty

Żołnierz pochodzi z Nowej Zelandii, ale oparty na mężczyźnie bohater Call of Duty: Vanguard jest Australijczykiem. Opisujący sprawę lokalny serwis Newshub - cytowany przez Kotaku - nazywa zmianę „obrazą” dla mieszkańców wymienionego kraju.

„W najlepszym razie to efekt ignorancji, a w najgorszym jest to niczym pokazanie nam wszystkim dużego, środkowego palca” - wyjaśniają dziennikarze. „Znaczenia Charlesa Uphama nie można przecenić. Żaden inny żołnierz nigdy nie dostał dwóch Krzyży Wiktorii. To niesamowite osiągnięcie należy tylko do naszego kraju, Nowej Zelandii”.

Sytuacja jest o tyle niejasna, że pozostali bohaterowie - Polina Petrova, Arthur Kingsley i Wade Jackson - są obywatelami państw, z których pochodzą ich prawdziwe odpowiedniki. Do kontrowersji odnieśli się twórcy strzelanki ze studia Sledgehammer Games.

„W przypadku Lucasa Riggsa czerpaliśmy wiele inspiracji od Charlesa Uphama, którego wyczyny ucieleśniały ducha wszystkich sił Wspólnoty Narodów służących w Afryce Północnej” - tłumaczy David Swenson, dyrektor kreatywny, w rozmowie z Newshub.

Wspólnota Narodów składa się jednak z państw o nierzadko odmiennych kulturach - w jej skład wchodzą na przykład Wielka Brytania, Kanada, Australia i Nowa Zelandia. Nie jest obecnie jasne, czy autorzy dokonają zmian związanych pochodzeniem wspomnianej postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami