Usługa streamowania Xbox Cloud pod koniec roku na Xbox Series X/S i Xbox One

W Xbox Game Pass Ultimate.

Microsoft ogłosił, że usługa strumieniowania Xbox Cloud od grudnia dostępna będzie także na konsolach Xbox Series X/S oraz Xbox One. Dostęp w okresie świątecznym otrzymają abonenci Xbox Game Pass Ultimate, razem z ponad setką obsługiwanych tytułów.

Możliwe będzie na przykład wkroczenie do rozgrywki jeszcze przed ukończeniem instalacji, by - już po skopiowaniu potrzebnych plików - kontynuować zabawę w „normalny” sposób. Jako przykład podano sesję wieloosobową w Sea of Thieves.

W ten sposób konsole otrzymają także kompatybilność „wprzód”, ponieważ gry na wyłączność dla Xbox Series X/S - jak Microsoft Flight Simulator czy polskie The Medium - zadziałają dzięki Xbox Cloud także na Xbox One.

Twórcy celują w rozdzielczość 1080p oraz 60 klatek na sekundę, by zapewnić „najwyższą jakość wrażeń na jak najszerszym zestawie urządzeń” - dodaje Microsoft. Podobne wartości są oferowane dzisiaj na PC, telefonach i tabletach.

Na konsolach Xbox w interfejsie pojawi się ikonka chmury, oznaczająca odpowiednie wsparcie:

1

Następnie wystarczy wcisnąć „Play”:

2
3

Testy rozpoczną się jesienią obecnego roku, w ramach programu Xbox Insider.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami