Aliens Fireteam Elite - dobry shooter z Obcymi?

Zobacz nasz gameplay.

Aliens: Fireteam Elite to to stawiająca na kooperację strzelanka z perspektywą trzecioosobową (zza pleców postaci), w której zmierzymy się z niebezpiecznymi ksenomorfami. Gra debiutuje 24 sierpnia na PC i konsolach.

Już dziś możemy pokazać wam fragmenty rozgrywki. Prezentujemy więc gameplay z wersji PC.

Gra nie oferuje typowej, filmowej kampanii, a raczej zestaw misji z wyzwaniami, choć fabuła też w tu występuje - w formie dialogów i wypowiedzi postaci w trakcie zadań. Nie jest jednak najważniejsza.

Fireteam Elite skupia się na grze kooperacyjnej. W każdej misji bierze udział trójka żołnierzy, nawet jeśli gramy sami - w takim wypadku kontrolę nad dwójką pozostałych postaci przejmuje SI.

Mimo ograniczenia do trzech bohaterów, do wyboru oddanych zostało aż pięć klas - Gunner (Strzelec), Demolisher (specjalista od broni ciężkiej), Technician (wieżyczki obronne), Doc (wsparcie, leczenie) i Recon (zwiadowca).

Twórcy przygotowali też system kart wyzwań. Wybieramy je przed rozgrywką, by w ten sposób dobrać różne utrudnienia i modyfikatory zasad, które mogą na przykład sprawić, że ksenomorfy giną tylko od strzałów w głowę. To sposób na manipulowanie stopniem trudności wedle uznania.

Akcja gry osadzona jest ponad dwadzieścia lat po wydarzeniach z „Obcego 3”. W tym czasie istnienie ksenomorfów nie jest już tajemnicą i organizacje militarne nie szczędzą środków na zwalczanie zagrożenia.

Lokacje są liniowe, nie ma mowy o otwartym świecie czy większych obszarach. Twórcy zaprojektowali wszelkie wnętrza tak, by natarcia obcych dostarczały jak najlepszych wrażeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami