Google rozważało przejęcie Epic Games wraz z chińskim Tencentem

Ujawniają dokumenty sądowe.

Najnowsze dokumenty sądowe wskazują, że Google rozważało nawiązanie współpracy z chińskim Tencentem w celu przejęcia Epic Games.

Amerykańska korporacja rozważała podobny scenariusz, gdyby spółka odpowiedzialna za silnik Unreal Engine i strzelankę Fortnite nie zgodziła się przyjąć przedstawionej przez giganta z USA bliżej niesprecyzowanej oferty.

„Jako potencjalną alternatywę, wysoki rangą dyrektor w Google zaproponował rozważenie nawiązania współpracy z Tencentem, który posiada mniejszościowe udziały w Epic, by odkupić od niego akcje w studiu w celu zdobycia większej kontroli nad Epic lub połączenie sił z Tencentem, aby nabyć całą firmę” - napisano w dokumentach odkrytych przez serwis Protocol.

Przypomnijmy, że wspomniany koncern z Państwa Środka posiada obecnie 40 procent udziałów w zespole twórców Fortnite. Pakietem kontrolnym dysponuje jednak szef i założyciel studia, czyli Tim Sweeney.

Cytowane dokumenty są częścią sporu sądowego pomiędzy Epic Games a Google. Po raz pierwszy ujawniono je w lipcu, ale wówczas fragmenty o amerykańskiej korporacji ocenzurowano na życzenie technologicznego giganta. Sędzia prowadzący sprawę podjął jednak decyzję o odtajnieniu ukrytych sekcji.

W oświadczeniu dla serwisu Protocol przedstawiciel Google nazwał konflikt „bezpodstawnym” i „przeinaczającym” negocjacje biznesowe firmy. Zaznaczono, że rozwijany przez koncern system Android zapewnia coraz większą swobodę klientom i programistom w segmencie urządzeń mobilnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami