Remake kultowego Myst trafi wkrótce na PC i konsole Xbox

Od twórców oryginału.

Remake kultowej przygodówki Myst od studia Cyan - odpowiedzialnego także za oryginał - ukaże się 26 sierpnia na PC, Xbox One oraz Xbox Series X/S, także w abonamencie Game Pass.

Otrzymujemy konwersję odsłony VR, która ukazała się jesienią ubiegłego roku, ale wyłącznie na platformie Oculus Quest. Teraz wsparcie otrzymają także inne zestawy rzeczywistości wirtualnej, jak Valve Index, HTC Vive czy Oculus Rift.

Pierwszy Myst zadebiutował w 1993 roku. Gracze trafiali na tajemniczą wyspę pełną zagadek, odwiedzając łącznie cztery światy. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, a sprzedaż ponad 6 milionów egzemplarzy była rekordem na PC aż do 2002 roku - gdy wynik pobiło The Sims.

Tytuł ma także długą historię wcześniejszych remake'ów. Odświeżona odsłona Myst: Masterpiece Edition ukazała się już w 2000 roku, zmieniając choćby renderowanie obrazów z 256 kolorów na 24-bitową paletę barw.

Kilka miesięcy później na rynku pojawiło się realMyst: Interactive 3D Edition, oferując swobodne przemieszczenie się w trzech wymiarach, zamiast klikania pomiędzy ekranami. Za tę wersję także odpowiadało Cyan. Recenzje były dobre, ale niewiele komputerów radziło sobie z wymaganiami.

Jednym z nowszych podejść do tematu było realMyst: Masterpiece Edition z 2014 roku, rozbudowane o dodatkowe treści rok później.

Obecnie to jednak właśnie Myst - porzucono dodatki do tytułu - stanowi „ostateczną” wersję. Na potrzeby VR produkcję zbudowano na dobrą sprawę od podstaw, z nowymi elementami grafiki i dźwiękami, a nawet z opcją włączenia losowych zagadek.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami