Remastery GTA w drodze? Take-Two pracuje nad "nowymi wersjami" starszych gier

Dziennikarz: to niemal na pewno GTA.

  • Firma nie podaje szczegółów
  • Dziennikarz twierdzi jednak, że GTA jest niemal pewne
  • Być może właśnie dlatego Take-Two zajęło się ostatnio kasowaniem modów ze starszych odsłon serii

Take-Two, firma będąca właścicielem m.in. Rockstar Games, pracuje nad trzema niezapowiedzianymi jeszcze remasterami wydanych niegdyś gier.

Informacje pochodzą z niedawnej prezentacji dla inwestorów. Na jednym ze slajdów firma wspomniała o będących w produkcji sześciu „nowych wersjach uprzednio wydanych tytułów”. Nazwy trzech podano, a ponadto wiedzieliśmy już o nich wcześniej - to GTA 5 i Kerbal Space Program na platformy aktualnej generacji, a także samodzielna wersja GTA Online.

Pozostałe trzy zostają zagadką, ale gracze z nadzieją spoglądają w kierunku starszych odsłon Grand Theft Auto. Andy Robinson, dziennikarz piszący dla serwisu VGC, twierdzi, że na niezapowiedzianą jeszcze trójkę „prawie na pewno składają się gry z serii GTA”. Można jednak domniemywać, że to tylko przewidywania redaktora, a nie wieści od sprawdzonych źródeł.

Na fakt, że firma-matka Rockstar Games miałaby być zainteresowana remasterami poszczególnych części gangsterskiej serii, wskazują też według niektórych niedawne działania Take-Two na gruncie modderskim. Dość niespodziewanie, wydawca zaczął masowo kasować mody, które wykorzystywały mapy z GTA 3, Vice City czy San Andreas.

Wiele osób przewiduje, że Take-Two stara się w ten sposób mocniej zabezpieczyć własność intelektualną właśnie przed wydaniem zremasterowanych wersji GTA.

Fani spekulują też, że może chodzić o remaster Red Dead Redemption czy nawet kultowe w pewnych kręgach Bully. Take-Two to jednak nie tylko Rockstar, ale też 2K Games, więc BioShock również jest potencjalnym kandydatem. Seria doczekała się oczywiście remasterów w postaci BioShock: The Collection, ale od premiery minęło już pięć lat.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami