Sukces gry Wiedźmin: Pogromca Potworów. Milion pobrań w tydzień

Serwery działają już bez problemów.

Firma Sensor Tower - zajmująca się analizą rynku aplikacji mobilnych - potwierdza sukces polskiej gry Wiedźmin: Pogromca Potworów. Produkcja „wygenerowała ponad 1 milion pobrań” w pierwszym tygodniu.

Wieści przekazał serwis TechRadar, powołując się na informacje otrzymane właśnie od Sensor Tower. Mowa o liczbie ściągnięć obu wersji: iOS z App Store oraz Android z Google Play.

Jak dodano, zdecydowana większość graczy zainteresowana była właśnie tą drugą wersją, choć nie podano dokładnego podziału użytkowników na platformach mobilnych.

Tytuł należącego do CD Projektu studia Spokko w dniu światowej premiery - 21 lipca - miał problemy z działaniem ze względu na przeciążenie serwerów, lecz dzisiaj sytuacja jest już stabilna.

Akcję Pogromcy Potworów umieszczono przed wydarzeniami z książek i gier. W trakcie spaceru z telefonem w dłoni początkujący wiedźmini zmierzą się z różnymi monstrami, które gra nakłada na rzeczywisty obraz otoczenia - na wzór Pokémon GO, gdzie potworki są jednak mniej śmiercionośne.

W starciu z przeciwnikami przydają się przygotowane wcześniej eliksiry, nałożone na miecze oleje, petardy oraz przynęty. Z pokonanych stworzeń zbieramy trofea, należy też zadbać o odpowiedni trening naszej postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami