Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin Pogromca Potworów - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, jak zacząć, wskazówki i odpowiedzi.

Witamy w naszym poradniku do Witcher Monster Slayer. Tytuł ten to coś, co może wydać się znajome wszystkim graczom kojarzącym pewną mobilną produkcję z Pokemonami w roli głównej - twórcy rozwinęli jednak tutaj pomysł zabawy w rozszerzonej rzeczywistości.

Nie tylko spacerujemy po świecie i kolekcjonujemy potwory. Musimy z nimi walczyć, a więc pojawia się element potyczek, atakowania i dbania o odpowiednią taktykę. Rozwijamy naszego wiedźmina niczym w grze RPG i podejmujemy się coraz trudniejszych wyzwań. Jest nawet skromna warstwa fabularna.

Wiedźmin Pogromca Potworów nie jest skomplikowany, lecz na początku nie wszystkie mechanizmy rozgrywki mogą wydawać się oczywiste. Dlatego tutaj zbieramy wszelkie najważniejsze wskazówki dotyczące gry, wyjaśniamy systemy związane z gameplayem i radzimy, jak grać najbardziej efektywnie.


Poradnik do Wiedźmin Pogromca Potworów - spis treści

W tej sekcji zamieszczamy wszystkie porady związane z mechaniką rozgrywki. Wyjaśniamy systemy walki, rozwoju postaci, wytwarzania przedmiotów i inne aspekty, które pozwolą bardziej skutecznie polować na potwory.

Porady ogólne


Walka i potwory


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Na ekranie podczas gry w Witcher Monster Slayer umieszczono sporo informacji, ale tylko chwilę zajmuje zorientowanie się, do czego służą poszczególne ikony.

 1. Strefa misji - żółtym okręgiem oznaczany jest obszar, w którym masz zadanie do wykonania.
 2. Potwory - czerwony obrys wroga oznacza, że jest w twoim zasięgu i możesz go zaatakować.
 3. Menu postaci - tu wyposażysz broń i przejrzysz menu znajomych.
 4. Mapa - ta ikona prowadzi do mapy świata.
 5. Więcej opcji - ten przycisk pozwoli wejść do menu ekwipunku czy umiejętności.
 6. Dziennik - tutaj znajdziesz opis zadań i codziennych wyzwań.
 7. Sklep - można tu kupić różne przedmioty za złoto. Mikstury, oleje czy nawet broń.
 8. Pasek zdrowia przeciwnika - nad nim pojawi się czasem ikona czaszki sygnalizująca atak wroga.
 9. Pasek zdrowia wiedźmina - uważaj, by się nie wyczerpał. W razie kłopotów możesz uciec.
 10. Petardy - wystarczy, że klikniesz tę ikonę, a postać rzuci w potwora petardą.
 11. Znaki - tutaj możesz wybrać opcję użycia magicznego znaku.

Wiedźmin Pogromca Potworów - najważniejsze wskazówki

- Do gry wymagane jest przemieszczanie się. Nie przygotowano żadnej opcji, która pozwoli przejść postacią do innego miejsca bez faktycznego wyjścia z domu i spaceru do miejsca docelowego.

- Twoje zdrowie odnawia się po każdej walce, więc zawsze korzystaj z okazji do starcia z potworami, przynajmniej tymi najłatwiejszymi. Bez większego ryzyka zarobisz trochę doświadczenia i zdobędziesz zasoby po wygranej.

- Pamiętaj, że możesz wycofać się z walki. Jeśli myślisz, że twój wiedźmin zginie, po prostu uciekaj. Nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji.

- Dodaj jak najwięcej znajomych. Dzięki temu będziesz otrzymywać więcej paczek z zasobami.

- Nigdy nie wybieraj opcji „Auto” przed walką. Służy ona do automatycznego wyposażenia eliksirów i olejów. Czasem jednak nie warto marnować przedmiotów, gdy walczysz z niegroźnym wrogiem.

- Nie zwlekaj z wykonywaniem misji. Wykonanie ich na początku przygody zapewni, że szybciej osiągniesz wyższe poziomy doświadczenia.

- Staraj się wcześnie odblokować dalsze części drzewek talentów, inwestuj w umiejętności, które otworzą dostęp do nowych, znajdujących się niżej.

- Nie zapomnij o powerbanku. Jeśli wychodzisz, by wykonać zadanie czy po prostu pospacerować i powalczyć z potworami, warto upewnić się, że masz przy sobie powerbank. Gra potrafi mocno obciążyć baterię.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin: Pogromca Potworów

Android, iOS

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze