Serialowe The Last of Us dorówna budżetem Grze o Tron?

Poważna inwestycja.

Budżet jednego odcinka serialowej adaptacji The Last of Us ma być zbliżony do budżetu epizodów „Gry o Tron” - ujawnił w rozmowie z CTV News szef związku zawodowego dbającego o prawa pracowników w branży filmowej.

- Ten projekt znacznie przekracza ośmiocyfrowe sumy za odcinek. Ma to duże znaczenie dla całej ekonomii. Są setki różnych biznesów, które zyskają na dostępnej pracy - zaznaczył Damian Petti.

joel_ellie
Joel i Ellie

„Ośmiocyfrowy budżet” to sumy przekraczające 10 mln dolarów. Jest to więc terytorium takich produkcji jak „Mandalorianin” czy wspomniana już „Gra o Tron”.

Dla przykładu, jeden odcinek serialu fantasy od HBO kosztował od 10 do 15 mln dolarów. Najwięcej wydano na sceny bitewne i animowanie smoków.

Pierwszy sezon „The Last of Us” będzie składał się z dziesięciu epizodów, a więc prawdopodobnie okaże się droższy niż ostatni sezon „Gry o Tron”. Serial na podstawie serii gier od studia Naughty Dog nie ma jeszcze daty premiery.

W Joela wcieli się Pedro Pascal, a w roli Ellie obsadzono Bellę Ramsey, która zagrała Lyannę Mormont w adaptacji sagi George'a R.R. Martina. Scenariusz jest oparty o wydarzenia z pierwszej gry, lecz Neil Druckmann zaznaczył, że wprowadzone zostaną pewne zmiany fabularne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami