Netflix chce zająć się produkcją gier. Pierwsze efekty już za rok?

Śmiały ruch.

  • Netflix chce produkować gry wideo
  • Pierwsze tytuły mają pojawić się na platformie za rok
  • Początkowo nie wpłyną na cenę abonamentu

Firma Netflix ma zamiar zająć się produkcją i wydawaniem gier wideo. Mike Verdu, związany wcześniej z Oculusem, został zatrudniony na stanowisku dyrektora produkcji - informuje Bloomberg.

Wstępny plan zakłada podobno wprowadzenie pierwszych gier na platformę streamingową już w 2022 roku. Informator Bloomberga twierdzi też, że cena usługi nie wzrośnie po pojawieniu się nowego rodzaju zawartości.

Netflix ma kontynuować budowanie zespołu odpowiedzialnego za gry przez najbliższe miesiące. Na oficjalnej stronie pojawiają się już pierwsze oferty pracy związane z tą działalnością.

Pierwsze wskazówki związane z kategorią gier wideo na Netflix pojawiły się już jakiś czas temu, gdy w aplikacji w wersji na iOS odkryto pewne odniesienia do nowej zawartości.

Gry wideo nie są dla Netflixa zupełnie obce. Firma użyczała już chociażby licencji „Stranger Things” deweloperom zewnętrznym. Wprowadzono też kilka interaktywnych opowieści - w tym Minecraft: Story Mode. Podczas oglądania tego typu produkcji, widzowie mogą podejmować wybory za bohaterów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami