Xbox i Hideo Kojima negocjują warunki współpracy - raport

Gra na bazie xCloud?

Włodarze platformy Xbox prowadzą podobno rozmowy ze słynnym producentem Hideo Kojimą, starając się zabezpieczyć kontrakt na kolejną produkcję studia Kojima Productions.

Wieści przekazał serwis Venturebeat, który już w kwietniu informował o pierwszych negocjacjach. Te mają być obecnie na bardziej zaawansowanym etapie - podpisano list intencyjny, podczas gdy prawnicy obu stron szlifują detale ewentualnego kontraktu.

1
Nie może zabraknąć memów

Nie znamy żadnych konkretów na temat samej gry, o ile takie w ogóle istnieją. Kojima jest podobno zainteresowany wykorzystaniem technologii xCloud, a więc serwerów rozproszonych.

2
Phil Spencer z maskotką Kojima Productions na półce. Przypadek?

Warto także pamiętać, że list intencyjny jest jedynie wstępną deklaracją zamierzeń i rozmowy mogą podążyć w różnych kierunkach, a efekty nie są gwarantowane.

Kojima już w październiku potwierdzał, że pracuje nad nowym projektem, publikując szereg ogłoszeń o pracę w swoim studiu.

W ubiegłym tygodniu dział Xbox zatrudnił Kim Swift, odpowiedzialną w przeszłości między innymi za Portal. Dołączyła do działu xCloud i nieoficjalnie mówi się, że ma pomagać właśnie japońskiemu producentowi i jego zespołowi.

Sam Kojima ostatnio współpracował z Sony, dla którego przygotował Death Stranding (wydane także na PC). Część fanów już teraz nie kryje oburzenia, a w sieci znaleźć można petycję, w której gracze domagają się zerwania rozmów z Microsoftem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami