Project 2021B nową grą id Software. Czy to Quake?

Produkcja z umiarkowanym poziomem przemocy.

  • Project 2021B od id Software w bazie organizacji nadającej kategorie wiekowe
  • Przedstawia umiarkowaną przemoc i oferuje elementy sieciowe
  • Fani podejrzewają, że to nowy Quake

Australijska organizacja zajmująca się klasyfikacją wiekową gier i filmów dodała do bazy nową produkcję id Software, tajemniczo zatytułowaną Project 2021B. Fani podejrzewają, że mamy do czynienia z nową odsłoną serii Quake.

Pozycja określana jest jako multiplatformowa „gra komputerowa”, która zostanie wydana przez firmę Zenimax Europe. Tytułowi przyznano kategorię M, co oznacza, że przedstawia umiarkowany poziom przemocy. Australian Classification Board ujawnia też, że nie zabraknie elementów sieciowych.

b_1
O „Projekcie B” nie wiemy zbyt dużo

Bliźniaczo nazwana produkcja - Project 2021A - został oceniony przez ACB w styczniu. Finalnie okazało się, że to Doom 3 w wersji na PlayStation VR. Może to sugerować, że „B” jest związane z serią Doom, ale być może id Software stosuje ujednolicony system do nazywania wszystkich jeszcze nieogłoszonych gier.

W kontekście analizy australijskiej organizacji oceniającej, istnieje dość istotna różnica między „projektem A” (Doom 3 VR) a „projektem B”. Poziom przemocy w A oceniono na aż dwa stopnie wyższy niż wspomnianą kategorię M dla Project 2021B. Oznacza to, że nowa gra id Software nie epatuje brutalnością jak gry z serii Doom.

Użytkownicy forum ResetEra podejrzewają, że gra oznaczona jako B to remaster lub reboot Quake. Niektórzy stawiają też na zbiorczą kolekcję wydaną na next-genowy sprzęt.

Teorie popierają dwa fakty. W sierpniu odbędzie się impreza QuakeCon, która byłaby doskonałą okazją na zapowiedź nowego Quake'a. Poza tym, w 2022 roku wypada 25. rocznica Quake 2.

id Software nie skomentowało jeszcze klasyfikacji Project 2021B. Pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami