Victoria 3 zapowiedziana. Strategia Paradoxu trafi do Game Passa w dniu premiery

Niemożliwe stało się faktem.

Studio Paradox - twórcy Crusader Kings czy Europa Universalis - zapowiedziało grę Victoria 3. To sequel wydanej w 2010 roku strategii polityczno-ekonomicznej z akcją osadzoną w epoce kolonializmu, w XIX i na początku XX wieku.

To o tyle wyjątkowa zapowiedź, że społeczność już od lat przestała wierzyć w to, iż gra kiedykolwiek powstanie. Victoria 3 stała się swego rodzaju tym, czym Half-Life 3, tylko na mniejszą skalę. Wystarczy zresztą zajrzeć na Reddita związanego z grą, by zobaczyć mnóstwo wątków, w których fani wyrażają jasno swoje zaskoczenie i radość z niespodzianki.

Co ważne, gra będzie dostępna nie tylko na Steamie, ale także w ramach usługi Game Pass na PC - już od dnia premiery. Konkretna data debiutu dopiero zostanie ujawniona, prawdopodobnie w czerwcu.

„Stań na czele jednego z dziesiątek narodów świata w latach 1836-1936. Postaw na rolnictwo lub przemysł, tradycję lub radykalizm, pokój lub ekspansję...” - czytamy w opisie gry.

Produkcja zaoferuje „obfitujące w detale grupy ludności mające potrzeby gospodarcze i preferencje polityczne”. Dbanie o społeczeństwo jest w serii Victoria niezwykle istotne.

„Dokonaj reform władz i konstytucji, aby otworzyć sobie drogę do powstających innowacji społecznych lub utrzymaj narodową stabilność, dochowując wierności tradycji w obliczu rewolucji”.

Handel, dyplomacja, blefowanie i groźby w stosunkach międzynarodowych - wszystko to jest ważną częścią gry, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać swoje armie do bezpośrednich działań militarnych.

victoria_3_screen

W XIX wieku nie zagramy Polską, lecz możliwe będzie - zapewne - wcześniejsze niż w rzeczywistości odzyskanie niepodległości. W drugiej odsłonie serii po spełnieniu odpowiednich warunków, mogliśmy stworzyć państwo Polskie kontrolując Kraków.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami