Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowa akcja promocyjna Victoria 3. Paradox publikuje... muzykę relaksacyjną

LoFi VicHop do relaksu albo industrializacji.

Z okazji jutrzejszej premiery gry strategicznej Victoria 3, Paradox postanowił opublikować soundtrack z gry w dość nietypowej formie. Stworzono parodię znanego radia internetowego.

Ponad godzinny materiał, zatytułowany „Victoria 3: amatorski VicHop - utwory do relaksu albo industrializacji” stanowi oczywiście nawiązanie do działającego od 2015 roku radia internetowego Lofi Girl, nadającego 24 godziny na dobę muzykę relaksacyjną z gatunku „lofi hip hop”. Warto zauważyć, że to nie pierwszy raz, gdy deweloper wykorzystał ten pomysł. Wcześniej w takiej samej formie opublikowano ścieżkę dźwiękową z gry Crusader Kings 3.

Oryginalna transmisja opatrzona jest charakterystyczną. zapętloną animacją notującej w zeszycie dziewczyny i kota spoglądającego przez okno. Artyści z Paradoxu odtworzyli oczywiście również i ten element, uzupełniając go o klimat gry. W tym wypadku za oknem widzimy dymiące kominy fabryk i przejeżdżające pociągi, a za postacią notującej dziewczyny dostrzec można transparenty, nawiązujące do protestów sufrażystek, walczących o prawa wyborcze dla kobiet.

Victoria 3 to najnowsza odsłona serii gier strategicznych od studia Paradox. Akcję osadzono w latach 1836 - 1936, czyli okresie burzliwych zmian społecznych i gwałtownego rozwoju nauki oraz techniki. Jak zwykle możemy pokierować losami jednej z wielu nacji oraz niemal dowolnie rozwiązywać stawiane przed nami problemy - dyplomacją, za pomocą siły lub uciekając się do skrytobójstw i innych niekonwencjonalnych działań. Gra zadebiutuje 25 października.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze