The Last of Us 2 ulepszone na PS5 - dodano nowy tryb graficzny

Udostępniono patch.

  • The Last of Us 2 na PS5 otrzymało tryb rozgrywki w 60 FPS
  • Twórcy podkreślają, że dopiero rozpoczynają swoją pracę z nową konsolą Sony

Studio Naughty Dog opublikowało aktualizację, która do The Last of Us 2 na PS5 dodaje opcję rozgrywki w 60 klatkach na sekundę.

Po zainstalowaniu patcha o numerze 1.08, w ustawieniach obrazu gry uruchomionej na PlayStation 5 pojawi się funkcja, która umożliwia użytkownikowi wybranie preferowanej płynności obrazu.

Twórcy przyznają, że wspomniana opcja była jedną z najbardziej oczekiwanych przez graczy. Obiecują jednocześnie, że to nie koniec - podkreślają, że aktualizacja jest „pierwszym krokiem w pracach na PS5”, ale nie przedstawili żadnych dodatkowych szczegółów.

Nowy tryb przetestowali nasi koledzy z redakcji Digital Foundry. Z analizy wynika, że gra przez niemal cały czas utrzymuje stałe 60 klatek na sekundę - nawet w mocno obciążających sekwencjach, gdzie na PS4 Pro zanotowano spadki.

Wyjątkiem jest jedna sekwencja, w której płynność obniża się do 57 FPS. Dziennikarze nie wiedzą jednak, dlaczego, ponieważ wspomniana scena teoretycznie nie powinna być wymagająca dla konsoli.

Według ekspertów z Digital Foundry, skrócono również czasy ładowania - w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie. Zaznaczono też, że nowy tryb graficzny znacznie poprawia ogólne wrażenia płynące z rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami