Oculus Quest 2 zniknęło ze sprzedaży - przez gąbkę

Uwaga na podrażnienia.

Sieć sklepów Amazon wstrzymała sprzedaż zestawów rzeczywistości wirtualnej Oculus Quest 2 w Europie, na wniosek Komisji Europejskiej. Problemem jest gąbka, stykająca się bezpośrednio z głową użytkownika.

Facebook - producent urządzenia - zapewnia, że kłopoty z elementem zostały rozwiązane już w kwietniu i trwają obecnie starania, by przywrócić sprzęt do oferty tak szybko, jak to tylko możliwe.

1
Gąbka-morderca

Użytkownicy serwisu społecznościowego Reddit już kilka dni temu spostrzegli, że europejskie oddziały sieci Amazon wyświetlają pustą stronę przy próbie zakupu Oculus Quest 2. W Stanach Zjednoczonych podobnych zastrzeżeń nie ma.

Jak czytamy na stronie Komisji Europejskiej, wniosek złożono w Irlandii. „Gąbka zawiera substancje, które mogą podrażnić skórę i oczy” - napisano w uzasadnieniu. „Produkt nie spełnia wymogów Dyrektywy w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów”.

Już w grudniu 2020 roku na oficjalnym blogu Oculus pojawił się artykuł, w którym ujawniono, że „0,01 procenta” użytkowników może cierpieć na podrażnienia w związku z pechową gąbką. Te kwestie rozwiązano podobno w kwietniu, a cierpiący konsumenci mogą ubiegać się o darmową wymianę.

Facebook będzie zapewne starał się jak najszybciej wyjaśnić sprawę, ponieważ Oculus Quest 2 to obecnie jedno z najpopularniejszych urządzeń rzeczywistości wirtualnej na rynku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami