"Największe na świecie studio" to twórcy gier mobilnych z Chin

10 mld dolarów przychodów.

  • Timi Studios wygenerowało w ubiegłym roku 10 mld dol. przychodów
  • Chiński podmiot odpowiada między innymi za Call of Duty Mobile
  • Właściciele firmy planują ekspansję na nowe rynki

Chińskie Timi Studios to „największe studio na świecie”, jeśli wziąć pod uwagę przychody. Jak wynika z informacji agencji Reuters, firma wygenerowała w ubiegłym roku 10 miliardów dolarów.

Mało znany na Zachodzie podmiot należy do konglomeratu Tencent. Zajmuje się produkcją i wydawaniem największych hitów mobilnych na chińskim rynku, takich jak Honor of Kings oraz Call of Duty Mobile, na licencji Activision.

Pieniądze umożliwią Timi rozszerzenie działalności na inne segmenty rynku. W niedawnych materiałach rekrutacyjnych studio zapowiadało, że chce stworzyć grę klasy „AAA”, stanowiącą wirtualną społeczność w stylu filmu „Player One”. Obraz opowiada o świecie, w którym społeczeństwo spędza większość czasu w wirtualnej rzeczywistości.

Tencent zamierza zwiększyć zyski na Zachodzie, zakładając w Los Angeles nowe biura nie tylko dla Timi, ale także dla LightSpeed & Quantum (odpowiedzialnego za PUBG Mobile). Korporacja chce połowę przychodów z gier czerpać właśnie spoza Chin. Obecnie jest to 23 procent.

Bazą dla sukcesów mają być właśnie dwa wspomniane studia. Timi odpowiada obecnie za 40 procent przychodów Tencent w segmencie gier, a LightSpeed & Quantum - za kolejne 26 proc. Łącznie daje to około 17 mld dolarów.

Dla porównania, Electronic Arts przez dwanaście miesięcy do końca marca 2020 roku wygenerowało 5,5 mld dolarów przychodów, a Activision Blizzard - 8,09 mld dol., w ubiegłym roku kalendarzowym.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami