Drużyna Fortnite wykluczona z dużego turnieju - przez jednego tweeta

Stanowcza decyzja Epic Games.

  • Znani gracze zdyskwalifikowani z Fortnite Champion Series
  • Powodem agresywna wiadomość skierowana do przedstawiciela Epic Games
  • Zawodnicy próbują odwołać się od decyzji

Epic Games zdyskwalifikowało trzech profesjonalnych graczy Fortnite z turnieju Fortnite Champion Series o łącznej puli nagród równej trzem milionom dolarów. Powodem był agresywny tweet wymierzony w stronę dyrektora kreatywnego sieciowej strzelanki, Donalda Mustarda.

„Serio, k**wa, zabij się, @Donald Mustard” - napisał na Twitterze gracz o pseudonimie Wrigley. Zarówno wpis, jak i całe konto użytkownika, nie są już dostępne.

fortnite_wykluczeni_z_turnieju_2
Obrażanie twórców jest surowo karane przez Epic Games

Wrigley, wraz z kompanami z drużyny, Dictate i Userz, niedawno rozegrali szósty mecz w turnieju, lądując na samym dole w rankingu. Jednak nawet zakończenie zmagań na ostatnim miejscu zapewniłoby zespołowi pewną sumę pieniędzy, która wynagrodziłaby mnóstwo godzin spędzonych na kwalifikacjach.

Gracze wciąż mieli przed sobą sześć kolejnych spotkań w sekcji dla Ameryki Północnej, gdzie pula nagród wynosi 690 tys. dol. Po dyskwalifikacji nie mają oczywiście szans na zdobycie pieniędzy.

Wspomniany wcześniej Dictate zaprezentował na Twitterze wiadomość, którą zespół otrzymał od Epic Games. Firma stwierdziła, że twórcy Fortnite złamali jedną z zasad turnieju, która brzmi: „Gracze muszą szanować innych graczy, administratorów wydarzenia, widzów i sponsorów”.

„Czy to jakiś pier**lony żart?” - skwitował screen z wiadomości Dictade.

Obaj koledzy Wrigley'a próbowali odwołać się od decyzji Epic Games. Dictate zaproponował zadośćuczynienie w postaci najniższej nagrody pieniężnej, a sugestia Userza dotyczyła zastąpienia zbanowanego gracza inną osobą. Twórcy strzelanki nie odnieśli się do próśb.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami