Oddworld: Soulstorm na PS5 trafi do PS Plus w kwietniu

Jest nowy zwiastun.

  • Oddworld: Soulstorm będzie jedną z kwietniowych gier z PS Plus
  • Dotyczy to wyłącznie wersji na PS5

Oddworld: Soulstorm zadebiutuje 6 kwietnia. Przedstawiciele Sony zapowiedzieli, że wersja na PlayStation 5 będzie od tego dnia dostępna w ramach abonamentu PS Plus. Tytuł trafi też na PC i PS4, ale tej drugiej platformy oferta z subskrybcją już nie dotyczy.

Podczas prezentacji State of Play opublikowano też nowy trailer Soulstorm z fragmentami rozgrywki i przybliżeniem fabuły oraz mechaniki.

Oddworld: Soulstorm to połączenie platformówki i gry logicznej. Poruszamy się w dwóch kierunkach, ale lokacje są trójwymiarowe (twórcy używają określenia „2,9D”). Głównym zadaniem jest pokonywanie kolejnych przeszkód i dotarcie do jak największej liczby Mudokonów.

Stworki te podążają za głównym bohaterem, ale możemy im również wydawać proste polecenia. Należy umiejętnie wykorzystywać wszystkie zdolności, by doprowadzić jak najwięcej pobratymców do końca poziomu.

Fabularnie to tak naprawdę remake opowieści z Oddworld: Abe's Exoddus. Bohater dowiaduje się, że jego pobratymcy mają zostać przerobieni na żywność i postanawia im pomóc, przy okazji obalając rządy korporacji złego Mollucka.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami