Konsole Xbox otrzymają oficjalny zestaw słuchawkowy

Kompatybilny też z PC i urządzeniami mobilnymi.

  • Zapowiedziano zestaw słuchawkowy Xbox
  • Urządzenie ukaże się 16 marca w cenie 449 zł
  • Sprzęt podłączymy do konsol, PC, smartfonów i tabletów

Microsoft zaprezentował oficjalny zestaw słuchawkowy dla platform Xbox. Urządzenie zadebiutuje na rynku 16 marca w cenie 449 zł.

Sprzęt będzie kompatybilny konsolami Xbox One i Xbox Series X/S, PC z systemem Windows 10 oraz telefonami i tabletami, a do łączności wykorzysta autorski protokół koncernu z Redmond i Bluetooth. Na w pełni naładowanym akumulatorze zadziała przez nawet 15 godzin, przy czym ładowanie do maksimum potrwa 3 godziny.

sluchawki_xbox
Zestaw słuchawkowy Xbox

Microsoft przekonuje, że urządzenie oferuje funkcje, które zazwyczaj nie są spotykane w tym przedziale cenowym. Firma obiecuje wysokiej jakości dźwięk, który jest dostarczany bezprzewodowo niemal bez żadnych opóźnień. Słuchawki obsługują różne technologie przestrzennego audio - Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS Headphone: X.

Sprzęt posiada odchylany podwójny mikrofon, zapewniający czysty dźwięk. W trakcie rozmów akcesorium odetnie odgłosy otoczenia, a opcja automatycznego wyciszania wyłączy mikrofon w trakcie milczenia użytkownika (pojawi się jednak także możliwość ręcznego wyłączenia).

Amerykański koncern twierdzi, że urządzenie jest wygodne nawet podczas używania przez wiele godzin. Zastosowano lekką konstrukcję i wykonane ze skóry poliuteranowej miękkie nauszniki, na których umieszczono pokrętła do regulacji głośności i balansu dźwięku między grą a czatem. Całość utrzymana jest w kształtach i kolorach znanych z Xbox Series X/S.

Słuchawki mogą być jednocześnie podłączone do dwóch urządzeń - można więc w tym samym czasie słyszeć audio z rozgrywki i prowadzić rozmowę telefoniczną. Ponadto za pomocą aplikacji Xbox Akcesoria użytkownicy dostosują dźwięk - między innymi korektor, wzmocnienie niskich tonów oraz czułość funkcji automatycznego wyciszania i mikrofonu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami