Super Mario 3D World + Bowser's Fury - świetna gra z jeszcze lepszym dodatkiem

Najlepszy port z Wii U.

Super Mario 3D World + Bowser's Fury debiutuje na Nintendo Switch już w najbliższy piątek, 12 lutego. W 2013 roku chwaliliśmy w naszej recenzji wersję na Wii U i zdecydowanie podtrzymujemy ówczesną opinię, a teraz przedstawiamy materiał wideo z rozgrywką i wrażeniami z nowej wersji.

Podstawowa gra doczekała się kilku usprawnień rozgrywki, które czynią gameplay wygodniejszym - to chociażby nieco szybsze poruszanie się postaci. Otrzymujemy też wyższą rozdzielczość, czyli 1080p w trybie stacjonarnym.

Najważniejszą nowością jest jednak dodatek Bowser's Fury, dostępny do uruchomienia z poziomu ekranu tytułowego. Wprowadza on zupełnie nowy obszar gry z małym otwartym światem i strukturą przypominającą Super Mario Odyssey czy Sunshine.

Mario przemieszcza się pomiędzy małymi wysepkami, na których czekają różne wyzwania i latarnie do zapalenia. Tylko wykonanie zadania pomoże uporać się z opętanym przez tajemnicze siły Bowserem, który regularnie budzi się i sprowadza na całą mapę deszcz lawy i ognia.

Bowser's Fury udowadnia, że formułę trójwymiarowych gier z Mario wciąż można z dużym sukcesem odświeżyć, by zaskoczyć czymś odbiorców. Być może podobnych schematów rozgrywki - odpowiednio rozwiniętych - doczekamy się w kolejnych odsłonach serii.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami