Sony chciałoby produkować więcej PS5, ale problemem są braki podzespołów

„Robimy co w naszej mocy”.

  • Sony zmaga się z brakiem podzespołów, co wpływa na produkcję PS5
  • Firma wierzy, że w następnym roku fiskalnym uda się zwiększyć nakład konsoli

W trakcie spotkania z inwestorami - po publikacji nowego raportu finansowego - kierownictwo Sony przyznało, że chciałoby tworzyć więcej PlayStation 5, ale możliwości firmy ogranicza brak podzespołów.

- Trudno jest nam zwiększyć produkcję PS5 ze względu na niedobór półprzewodników i innych komponentów - powiedział Hiroki Totoki, dyrektor finansowy japońskiego koncernu, cytowany przez serwis Ars Technica.

- Nie byliśmy w stanie zaspokoić wysokiego popytu, ale robimy wszystko co w naszej mocy, aby dostarczyć konsumentom, którzy czekają na PlayStation 5, jak najwięcej egzemplarzy konsoli - dodał menedżer.

playstation_5_produkcja
PlayStation 5 jest trudno dostępne

Mimo problemów produkcyjnych, do końca 2020 roku Sony udało się wysłać do sklepów 4,5 miliona sztuk nowego urządzenia - tyle samo, ile w przypadku PS4 w analogicznym okresie. Sprzęt sprzedawany jest ze stratą, co spowodowało spadek przychodów działu gier firmy.

Koncern przewiduje, że w następnym roku fiskalnym (rozpoczynającym się w kwietniu) łączny nakład PlayStation 5 przekroczy 14,8 milionów egzemplarzy, czyli wynik osiągnięty przez starszą konsolę w podobnym czasie.

Kłopoty z brakiem komponentów jest szerszy, ponieważ negatywnie wpływa też na dostępność Xbox Series X/S i na rynek PC. Niedawno AMD, które dostarcza podzespoły konsolom od Sony i Microsoftu, ostrzegało, że trudności będą pojawiać się przynajmniej do połowy roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami