Battlefield 6 zmierza również na PS4 i Xbox One, inspiracją Battlefield 3 [PLOTKA]

Zaskakująca decyzja EA?

  • Battlefield 6 zadebiutuje rzekomo również na starszych konsolach
  • Edycja na PS4 i Xbox One będzie jednak ograniczona
  • Gra przedstawi nowoczesny konflikt - inspiracją Battlefield 3

Battlefield 6 to tzw. „miękki reboot” serii, a gra zadebiutuje też na poprzedniej generacji konsol - wynika z nieoficjalnych informacji.

Tak twierdzi Tom Henderson, uchodzący za dobrze rozeznanego leakera. Źródłem są rzekomo osoby zaznajomione z planami szwedzkiego studia DICE.

W materiale podsumowującym plotki o produkcji Henderson potwierdził, że Battlefield 6 zaoferuje bitwy dla nawet 128 graczy na jednej mapie - wieść obiegła sieć jeszcze w ubiegłym roku. Autor zaznacza, że EA powróci do czasów współczesnych - inspiracją jest podobno Battlefield 3.

Informator twierdzi, że wersje gry na PS4 i Xbox One najprawdopodobniej będą pozbawione trybów dla 128 graczy, a na konsolach poprzedniej generacji w walce wezmą udział maksymalnie 64 osoby. Podejrzewa też, że destrukcja otoczenia będzie mniej zaawansowana.

Zaskakująca decyzja o wydaniu gry na PS4 i Xbox One rodzi oczywiście pytania o ewentualne ograniczanie next-genowej wersji przez konieczność dostosowania produkcji do starszego sprzętu. Henderson zapewnia jednak, że nie ma się o co martwić.

- Powiedziano mi, że nie dojdzie do takiej sytuacji - mówi autor podsumowania. - Nad wersją na starszą generację pracuje zupełnie inne studio lub inny dział [DICE - red.]. Nie powinniśmy się obawiać [o ograniczenia - red.].

Battlefield_6_tez_na_ps4_i_xbox_one_1
Techniczne demo „Battlefielda nowej generacji” sugerowało inny setting, ale prawdopodobnie wykorzystano modele z poprzednich części

Na pewnym etapie prac deweloperzy projektowali podobno tryb battle royale dla Battlefield 6, ale informatorzy nie są pewni, czy wciąż jest w planach.

Zgonie z listopadową wypowiedzią EA na konferencji dla inwestorów, Battlefield 6 zadebiutuje pod koniec 2021 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami