Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 3 wraca do życia dzięki fanom - jest gameplay z Reality Mod

Wkrótce start testów alfa.

Reality Mod to przygotowywana przez fanów modyfikacja, która gruntownie odświeży Battlefield 3. Twórcy opublikowali pierwszy gameplay z projektu.

Mod pozwoli toczyć zmagania w różnych okresach - od czasów Zimnej Wojny po współczesność. Nacisk położony zostanie na rozgrywkę zespołową, komunikację między graczami i walkę z udziałem różnych rodzajów sił zbrojnych.

Modyfikacja całkowicie przebuduje rozgrywkę i interfejs użytkownika, co - jak twierdzą twórcy - przełoży się na głębszą i bardziej taktyczną zabawę niż w oryginalnym Battlefield 3. W planach potyczki dla ponad stu użytkowników na jednym serwerze i odświeżona grafika.

Autorzy przygotowują również nowe tekstury, modele postaci, mapy i tryby rozgrywki. Do tego mechanizm dynamicznie zmieniającej się pogody, cykl dobowy i system czatu głosowego z różnymi kanałami.

Projekt jest mocno inspirowany analogicznym modem do Battlefield 2 - celem jest stworzenie bardziej realistycznej i wciągającej rozgrywki. Twórcy obiecują jednocześnie, że wkrótce rozpoczną się otwarte dla wszystkich zainteresowanych testy alfa pozycji.

Reality Mod powstaje z pomocą Venice Unleashed - zestawu narzędzi moderskich dla Battlefield 3. Pakiet pozwala między innymi zaimplementować prywatne serwery wraz ze stosowną przeglądarką.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze