Next-genowe GTA 5 wykorzysta silnik Red Dead Redemption 2?

W kodzie gry znaleziono sugestywną linijkę.

  • W kodzie GTA Online znaleziono linię, nawiązującą do nowego silnika Rockstara
  • Tę wersję narzędzia wykorzystano przy Red Dead Redemption 2
  • Może to oznaczać istotne zmiany w oprawie nowej wersji GTA 5

Według domysłów internautów, GTA 5, wraz z sieciowym komponentem GTA Online, może na PS5 i Xbox Series X/S wykorzystać najnowszą wersję silnika RAGE, zastosowaną w Red Dead Redemption 2. Oznaczałoby to, że zmiany wizualne będą spore.

Czytając wątek na GTA Forums dowiemy się, że użytkownicy alloc8or i Tez2 - źródła, których informacje sprawdziły się już w kilku przypadkach - natrafili na interesującą linię kodu, dodaną do GTA Online w ramach niedawnej aktualizacji, dotyczącej samodzielnej wersji gry, przeznaczonej właśnie na nowe konsole. Chodzi o „rage::fwuiMessageBase”, które odwołuje się do silnika znanego z kowbojskiego sandboksa.

Nawet jeśli GTA 5 faktycznie zostaje właśnie przenoszone ze starszej edycji RAGE na nowszą, nie oznacza to, że warstwa wizualna gry osiągnie poziom RDR 2. Należałoby się jednak spodziewać sporych różnic, między innymi w kwestii oświetlenia, cieni czy efektów.

gta_5_grafika_z_rdr_2_2
RDR 2 wyraźnie wyprzedza GTA 5 pod względem grafiki, ale czy wszystko da się poprawić?

Zaznaczmy jednak: to tylko domysły graczy. Tez2 podkreśla, że wspomniana linijka równie dobrze może oznaczać wykorzystanie w GTA 5 kodu interfejsu z Red Dead Redemption 2. Radzimy więc traktować tę informację jako niepewną, do czasu oficjalnych wieści od Rockstar Games.

Amerykańska firma przekazała dotychczas jedynie, że GTA 5 „w pełni wykorzysta” moc PS5 i Xbox Series X, dzięki czemu gra będzie piękniejsza i responsywniejsza niż dotychczas. Next-genowa wersja zadebiutuje w tym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami