Raper zarobił 20 milionów dolarów za koncert w Fortnite - raport

Znacznie więcej niż za występ w rzeczywistości.

  • Za wirtualny koncert w Fortnite raper Travis Scott otrzymał 20 milionów dolarów
  • Dla porównania: za jeden prawdziwy koncert artysta zarobił niespełna 2 miliony dolarów

Amerykański raper Travis Scott zarobił około 20 milionów dolarów za niedawny koncert w Fortnite.

Informacja pochodzi od magazynu Forbes, który powołuje się na pragnące zachować anonimowość źródła. Pieniądze, które otrzymał artysta, obejmują także przychody ze sprzedaży gadżetów (najprawdopodobniej w formie przedmiotów dostępnych w grze).

Suma jest znacznie wyższa niż kwota, którą raper zarabia na klasycznych koncertach. Przykładowo za jeden występ w ramach ubiegłorocznej trasy koncertowej Astroworld dostał 1,7 miliona dolarów, a za cały cykl 53,5 miliona dolarów.

Wydarzenie z udziałem Scotta cieszyło się dużym zainteresowaniem: w pewnym momencie podczas wirtualnej imprezy na serwerach Fortnite zalogowanych było jednocześnie 12,3 miliona graczy. Do niedawna był to rekordowy wynik, który pobiło wczorajsze starcie z Galactusem, gromadząc naraz nawet 15,3 miliona osób.

Jakiś czas temu muzyk nawiązał współpracę z Sony, zostając „strategicznym partnerem kreatywnym” firmy. Według Forbesa, artysta negocjuje teraz wieloletni kontrakt z firmą. Umowa o wartości ponad 20 milionów dolarów może obejmować stworzenie przez rapera spersonalizowanego modelu PS5, a nawet gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami