Immortals Fenyx Rising - opinie i oceny mediów

Mogło być lepiej.

Z recenzji Immortals Fenyx Rising wynika, że najnowsza gra Ubisoftu to dobra produkcja, choć nieco pozbawiona tożsamości ze względu na mocną inspirację The Legend of Zelda: Breath of The Wild.

Wielu recenzentów zarzuca grze właśnie brak innowacji. To połączenie wielu mechanik znanych z najnowszej przygody Linka i ostatnich odsłon Assassin's Creed. Nawet moce głównej postaci, eksploracja i wspinaczka są bardzo mocno wzorowane na BotW.

Przykładowe oceny:

Dziennikarze zaznaczają, że Fenyx Rising nie jest tylko grą akcji i zawiera zaskakująco dużo zagadek środowiskowych, potrzebnych do popchnięcia wątku głównego do przodu. Część redakcji opisała łamigłówki jako frustrujące i nieintuicyjne.

Generalnie jednak oceny w większości sięgają 7 na 10 ze względu na poprawną realizację założeń, piękny i żywy świat, ciekawą eksplorację czy swobodny humor. Doceniono też walkę, która dzięki różnym zdolnościom bohatera lub bohaterki nabiera nieco głębi. Możliwe jest przykładowo przyciągnięcie się do wysokiego wroga i kontynuowanie walki w powietrzu - jak w serii Devil May Cry.

Na koniec jeszcze kilka cytatów:

Nawet pomimo wyraźnego braku innowacji (...), Immortals Fenyx Rising to świetna gra z otwartym światem, z lekkim, humorystycznym tonem, dobrą walką, mnóstwem zawartości i dobrze zaprojektowaną linią fabularną - WCCFtech

Immortals inspiruje się wieloma poprzednimi grami Ubisoftu i innymi wielkimi tytułami, ale nie radzi sobie z wyróżnieniem się na ich tle - DualShockers

Biorąc pod uwagę piękny mitologiczny świat, przez który podróżujemy i w którym walczymy, szkoda, że zagadki w grze są tak przeciętne - IGN

Immortals Fenyx Rising zadebiutuje 3 grudnia na PC oraz dwóch generacjach konsol, w tym na Switchu.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami