Sony przeprasza za sytuację z preorderami PS5 i obiecuje nowe dostawy konsol

Kolejne wkrótce trafią do sklepów.

  • Sony przyznaje, że przedsprzedaż PS5 mogłaby przebiegać lepiej
  • Firma wkrótce uzupełni zapasy konsol w sklepach
  • Urządzenie zadebiutuje w listopadzie

Sony wydało oświadczenie, w którym odniosło się do zamieszania związanego z przedsprzedażą PlayStation 5, która rozpoczęła się bez uprzedzenia.

„Bądźmy szczerzy: sytuacja z preorderami PS5 mogła być o wiele lepsza. Szczerze za to przepraszamy. W kolejnych dniach udostępnimy dodatkowe konsole, sprzedawcy podzielą się szczegółami. Więcej egzemplarzy pojawi się do końca roku” - napisano we wpisie na Twitterze platformy japońskiej firmy, cytowanym przez naszych kolegów z brytyjskiego Eurogamera.

Wiele sklepów rozpoczęło przedsprzedaż PlayStation 5 tuż po niedawnym pokazie, choć przekonywano, że zamówienia ruszą dopiero następnego dnia. Doprowadziło to do zamieszania, ponieważ niektórzy zainteresowani nie byli w stanie kupić sprzętu.

Na aukcjach internetowych pojawiły się zaś oferty kupna rezerwacji urządzenia - ceny sięgały nawet kilku tysięcy złotych. Sytuacja zaprzecza wcześniejszym zapewnieniom Sony, które w lipcu obiecywało, że preordery nie wystartują bez wcześniejszego uprzedzenia.

- Damy znać, kiedy uruchomimy przedsprzedaż. Nie wydarzy się to nagle. Poinformujemy, kiedy będzie można złożyć zamówienie przedpremierowe na PlayStation 5, więc nie trzeba zajmować kolejki przed oficjalnym komunikatem od nas - twierdził Eric Lampel, szef marketingu PlayStation.

PS5 zadebiutuje 19 listopada w dwóch wersjach. Model z napędem płyt wyceniono na 2299 zł, a edycję Digital na 1849 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami