Fortnite usunięte z AppStore i Google Play - Epic składa pozwy

Twórcy proszą graczy o wsparcie.

Apple i Google usunęły Fortnite ze sklepów AppStore i Google Play na platformach mobilnych. Stało się to po tym, jak do battle royale wprowadzono możliwość dokonywania płatności bezpośrednio do producenta, z pominięciem prowizji.

Epic Games odpowiedziało początkowo apelem do graczy w formie specjalnego materiału wideo. Twórcy proszą o wsparcie i powstrzymanie „zamiany 2020 roku w 1984”.

Film powstał pierwotnie jako reakcja na ruch Apple - Epic zaznacza, że producent iPhone'a mści się za „przełamanie monopolu” firmy. Dopiero później Google też usunęło grę ze swojego sklepu.

Epic Games przygotowało już pozwy, więc sprawa może trafić do sądu, jeśli korporacje nie dojdą do porozumienia. Wydawca zwraca uwagę na fakt, że bezpośrednie płatności są już akceptowane w przypadku innych aplikacji - to chociażby Amazon, Lyft, McDonald's czy Nike.

Twórcy nie unikają mocnych słów. W oficjalnym FAQ czytamy na przykład: „Apple celowo sabotuje konsumenckie modele smartfonów z iOS, by zablokować możliwość instalowania aplikacji bezpośrednio od deweloperów, jak ma to miejsce na PC”.

epic_direct_pay_apple_app_store_2045x979_730312642
Poszło o nowy system płatności

Wraz z wprowadzeniem nowych metod płatności, Epic Games obniżyło też na stałe ceny w sklepie Fortnite. Wszystko można kupić za mniej więcej 20 procent mniejsze kwoty - cenowy Mega Drop dotyczy też wersji konsolowych i wersji PC.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Epic Games

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami