Nowy serial w świecie Wiedźmina od Netflixa - 1200 lat przed historią Geralta

The Witcher: Blood Origin.

Platforma Netflix zapowiedziała The Witcher: Blood Origin (polskiej nazwy na razie nie ujawniono) - miniserial z udziałem aktorów w uniwersum Wiedźmina. Akcję osadzono 1200 lat przed historią o Geralcie z Rivii.

Nowa produkcja przedstawi widzom opowieść o pochodzeniu pierwszego wiedźmina, a także przybliży, w jaki sposób doszło do tak zwanej Koniunkcji Sfer - wydarzenia, w wyniku którego światy potworów, ludzi i elfów połączyły się w jedno.

W planach jest jedynie 6 odcinków - stąd stosowane przez Netflixa określenie „miniserial” - aczkolwiek data premiery nie jest na razie znana. Producentami wykonawczymi są Lauren Schmidt Hissrich (showrunnerka głównego serialu) i Declan de Barra.

W projekt zaangażowani są również - także na stanowiskach producentów wykonawczych - Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image. Funkcję konsultanta kreatywnego pełni Andrzej Sapkowski.

- Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię The Witcher: Blood Origin. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie - jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? - twierdzi de Barra.

Nagrania do nowej produkcji odbędą się w Wielkiej Brytanii. Szczegóły na temat obsady i reżyserów poszczególnych odcinków na razie nie ujawniono. Wkrótce zaś zostaną wznowione prace nad drugim sezonem głównego serialu „Wiedźmin”, a w przygotowaniu jest też film anime o Vesemirze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami