Sony zainwestowało 250 mln dolarów w Epic Games

Firma jest mniejszościowym udziałowcem.

Sony poinformowało o zainwestowaniu 250 milionów dolarów w Epic Games. Korporacja wykupiła tym samym mniejszościowy pakiet udziałów w firmie odpowiedzialnej za silnik Unreal Engine.

Przedstawiciele producenta PlayStation twierdzą, że kupno akcji „cementuje i tak już bliską relację” pomiędzy oboma podmiotami, a także „wzmacnia wspólną misję rozwoju nowoczesnych technologii, rozrywki i usług społecznościowych”.

- Potężna technologia Epica w obszarach związanych między innymi z grafiką stawia ich w czołówce twórców silników do gier, czego przykładem jest Unreal Engine. Nie ma lepszego na to dowodu niż rewolucyjny Fortnite - tłumaczy prezes korporacji Sony, Kenichiro Yoshida.

- Dzięki inwestycji, rozszerzymy możliwości dalszej współpracy, by zadowolić konsumentów oraz dostarczyć zarówno im, jak i całej branży wysoką wartość, nie tylko w dziedzinie gier, ale i w segmencie gwałtownie ewoluującej rozrywki cyfrowej - dodaje.

Na razie nie wiadomo, jakie efekty będzie miało wykupienie mniejszościowego pakietu udziałów w Epic Games. Niedawno jednak demo technologiczne silnika Unreal Engine 5 zaprezentowano z wykorzystaniem PS5.

Analityk Daniel Ahmad z Niko Partners zwraca zaś uwagę na interesujący fakt. Sony zainwestowało 250 mln dolarów, czyli niewiele mniej niż Tencent w 2012 roku, gdy wydał 330 mln dolarów. Producent PlayStation uzyskał jednak 1,4 procent akcji, a chińska firma 40 proc. To wskazuje na skalę wzrostu studia twórców Fortnite, które osiem lat temu warte było 825 mln dolarów, a obecnie około 17 miliardów dolarów.

Źródło: Sony

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

PS5 Pro wspomniane w patencie Sony?

Słabsza i mocniejsza wersja konsoli.

Ninja planuje karierę w Hollywood

Streamer zrobił wrażenie na twórcach Free Guy.

PlayStation State of Play odbędzie się w czwartek

Zabraknie jednak dużych zapowiedzi.

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

Epic Games Store - jak pobrać, darmowe gry

Poradnik dla początkujących.

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami