Naughty Dog potępia mowę nienawiści skierowaną do twórców The Last of Us 2

"Zachęcamy do dyskusji, ale..."

W obliczu agresywnych i toksycznych wiadomości, otrzymywanych przez pracowników Naughty Dog - między innymi gróźb śmierci wysyłanych do jednej z głównych aktorek - twórcy The Last of Us 2 wydali oficjalne oświadczenie, sprzeciwiające się zachowaniu części graczy.

„Mimo że zachęcamy do krytycznej dyskusji, potępiamy wszelkie formy nękania czy grożenia, skierowane w stronę naszego zespołu i obsady. Ich bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, ale wszyscy musimy współpracować, by wykorzenić tego typu zachowanie i pozostać na poziomie konstruktywnego i uwzględniającego empatię dyskursu” - napisało Naughty Dog.

Reżyser gry - Neil Druckmann - podzielił się też na Twitterze serią skierowanych do niego prywatnych wiadomości, będących przykładami mowy nienawiści.

„Możesz uwielbiać tę grę lub ją nienawidzić, a także dzielić się swoimi przemyśleniami na jej temat” - tłumaczy Druckmann. „Niestety zbyt wiele wiadomości, które do tej pory otrzymywałem, jest podłych, pełnych nienawiści i agresywnych”. Reżyser twierdzi, że nie zabrakło wpisów homofobicznych, transfobicznych i antysemitycznych.

„Mam nadzieję, że zachorujesz na koronawirusa” - głosi jeden z komentarzy. „To wszystko twoja wina, ty izraelska kupo g**na. Czego można oczekiwać od j**anego Żyda, który nie ma domu. Zgiń, pedale” - napisała inna osoba.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami