The Last of Us 2 - łuk: jak znaleźć i używać, tworzenie strzał

Jak trafiać w przeciwników.

W pewnym momencie podróży w The Last of Us 2 Ellie zdobywa łuk. Tutaj dowiesz się, gdzie znaleźć tę broń, jak jej używać oraz jak wytworzyć strzały.

Na początku warto nadmienić, że łuk to zdecydowanie jedno z najpotężniejszych narzędzi w grze. Umieściliśmy go na naszej liście najlepszych broni w The Last of Us 2.

Gdzie jest łuk w The Last of Us 2

Łuk zdobywamy w trakcie fabuły - trudno go przeoczyć, bo jedyna droga prowadzi właśnie obok niego. Ellie natknie się na broń w rozdziale Seattle, dzień 2 - Hillcrest.

Najpierw musisz pokonać patrol z psami lub przekraść się obok, a potem minąć człapacza. W pewnym momencie Ellie zauważy w oddali smugę dymu i wypowie kwestię „W mordę. Czy to twoja sprawka, Tommy?”:

l1

W tym miejscu będziesz musiał pokonać kilku zarażonych. Kiedy się z nimi uporasz, kieruj się w stronę dymu, aż zobaczysz pomalowany na biało płot (1). Przeskocz przez niego.

l2

Po drugiej stronie kieruj się do wejścia do mieszkania (2). W środku skręć w lewo i przejdź przez szczelinę w białych drzwiach (3).

l3

Uruchomi się sekwencja walki, w której zarażony zaskoczy Ellie atakiem. Pokonaj go, a z jego ciała będziesz mógł zebrać łuk.

Walka łukiem, tworzenie strzał

Łuk to jedna z najlepszych broni w The Last of Us 2 - a jeśli chodzi o skradanie, bez wątpienia najskuteczniejsza. Korzystamy z niego inaczej niż z broni palnej, bo należy najpierw naciągnąć cięciwę za pomocą R2. Strzał następuje po zwolnieniu przycisku.

l4

Im dłużej przytrzymamy R2, tym mocniejszy będzie strzał, a strzała poleci dalej. Pełne naciągnięcie cięciwy nie trwa zbyt długo, więc warto to robić za każdym razem. Pamiętaj jednak, że im dalszy cel, tym wyżej musisz mierzyć - strzały dość szybko opadają.

Przy pełnym naciągnięciu, trafienie w górną część ciała słabszych rodzajów przeciwników - jak ludzi czy biegaczy - natychmiast ich eliminuje. W przypadku klikaczy lepiej celować w głowę.

Strzały można odzyskiwać, lecz nie zawsze jest to możliwe. Jeśli nie trafisz celu, możesz znaleźć strzałę wbitą w ścianę. Przy trafieniu w głowę zdarza się też, że możesz wyjąć strzałę z ofiary i ponownie ją wykorzystać.

Jeśli masz problem z celowaniem, wykup ulepszenie do łuku o nazwie dalmierz. Pokazuje on dokładne miejsce trafienia strzały (4), więc nie musisz się przejmować obliczaniem trajektorii lotu.

l5

Strzały do łuku znajdziesz po drodze w różnych miejscach, ale możesz je też wytworzyć. Robimy to standardowo w menu craftingu, po otwarciu plecaka. Do wytworzenia dwóch strzał potrzebujesz dwóch składników: wiązania i ostrza.

Ellie może też nauczyć się wytwarzać strzały wybuchowe, które są silną bronią i zdecydowanie zwiększają skuteczność na polu walki. Strzały wybuchowe można odblokować w menu ulepszeń postaci, w sekcji Materiały wybuchowe.

Następnie: The Last of Us 2 - kabura na broń krótką, jak znaleźć

Spis treści: The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Last of Us 2 - strzelba pompka: jak zdobyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami