Factorio uciekło przed Cyberpunk 2077 - gra zadebiutuje miesiąc wcześniej

Taktyczny odwrót.

Niezależne studio Wube Software poinformowało o przesunięciu premiery pełnej wersji strategii ekonomicznej Factorio. Ze względu na obawy przed Cyberpunk 2077, gra zadebiutuje ponad miesiąc wcześniej.

Produkcja miała ukazać się 25 września, czyli zaledwie kilka dni po debiucie nowego tytułu CD Projekt Red (gra trafi na rynek 17 września), ale premierę przesunięto na 14 sierpnia.

We wpisie na blogu Wube Software nie kryje powodów decyzji. Deweloperzy uważają, że premiera w zbliżonym okresie co Cyberpunk 2077 wpłynęłaby negatywnie na Factorio, jako że „wszyscy gracze i recenzenci będą odciągać uwagę od pozostałych gier”.

Wcześniejszy debiut Factorio wiąże się ze zmianą części planów. Gra nie otrzyma na premierę obiecanej wcześniej nowej kampanii i poprawek interfejsu.

fak1
Gra jest już od dłuższego czasu dostępna w programie wczesnego dostępu

Factorio polega na budowie i modernizowaniu fabryk, tworzących coraz bardziej skomplikowane przedmioty. Gracz musi również walczyć z przeciwnikami.

Źródło: Wube Software

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami