Analityk: na sprzedaż PS5 może wpłynąć kolor konsoli

Nietypowa prognoza.

Ekspert z japońskiej firmy analitycznej Ace Research institute w najnowszej prognozie - udostępnionej na Twitterzez przez Daniela Ahmada - przewiduje, że na sukces PS5 może wpłynąć kolor konsoli.

Analityk Hideki Yasuda nie wyklucza, że barwa okaże się dla klientów ważniejsza niż moc urządzenia i dostępne gry. Jeżeli sprzęt będzie biały - tak jak ujawniony niedawno kontroler DualSense - może znaleźć mniej nabywców.

Ekspert opiera się na przypadku Wii. Podkreśla, że konsola wzbudziła mniejsze zainteresowanie u graczy starszych i preferujących „poważne” tytuły, czyli tych, którzy są grupą docelową PS5. Spekuluje, ze jeżeli przyczyną był biały kolor, podobny problem spotka platformę Sony.

ps5_pad_kolor
Projekt pada DualSense może wskazywać, jak będzie wyglądało PS5

Yasuda nie zmienia jednak dotychczasowych przewidywań. Nadal uważa, że do końca marca 2021 roku PlayStation 5 sprzeda się w liczbie 6 milionów egzemplarzy, natomiast między kwietniem 2021 r. a marcem 2022 r. urządzenie znajdzie kolejnych 15 milionów nabywców.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami