DualSense z analizą danych biometrycznych i odcisków palców?

Być może chodzi o monitorowanie tętna i potliwości.

DualSense, nowy kontroler do PlayStation 5, może mieć możliwość analizowania danych biometrycznych oraz rozpoznawania odcisków palców - wynika z informacji udzielonych przez szefa studia Tequila Works.

Raúl Rubio wspomniał o niepotwierdzonych jeszcze przez Sony funkcjach w wywiadzie dla hiszpańskiego serwisu Meristation. Wypowiedzi przetłumaczyła redakcja WCCFtech.

ds1
Być może DualShock 4 już niedługo będzie sprawiał wrażenie pada z poprzedniej epoki

Nie jest jasne, o jakich danych biometrycznych mowa, ale zarejestrowane przez Sony patenty wskazywały na monitorowanie tętna oraz potliwości. Według Rubio, dzięki wspomnianych opcjach „doświadczenie [na PS5] będzie dostosowane do aktualnego stanu gracza”.

Deweloper wspomniał też o „specjalnych wibracjach symulacyjnych”, które pozwalają użytkownikowi „poczuć”, co dzieje się na ekranie.

Jeżeli redakcja WCCFtech poprawnie przetłumaczyła wypowiedzi szefa Tequila Works, niewykluczone, że deweloper przedwcześnie ujawnił ważne możliwości pada DualSense. Na potwierdzenie musimy oczywiście czekać do czasu oficjalnego komunikatu Sony.

Źródło: WCCFtech

Poprzednio: CD-Action może zniknąć z rynku, redakcja otrzymała wypowiedzenia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami