Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony opatentowało pad, który mierzy tętno i potliwość gracza

Nietypowe zastosowanie kontrolera.

Firma Sony opatentowała przeznaczoną dla pada przystawkę, której celem jest zbieranie „biologicznych informacji” na temat użytkownika.

Według dokumentu, który zarejestrowano w lutym 2018 roku, ale ujawniono dopiero kilka dni temu, urządzenie - umieszczane w miejscach służących do chwytania kontrolera - zmierzy tętno i poziom potliwości gracza. Dane zostaną następnie wykorzystane do spersonalizowania rozgrywki, choć nie wiadomo, w jakim stopniu.

Fragment zarejestrowanego przez Sony patentu

W patencie wspomniano, że technologia „jest szczególnie istotna” w kontekście coraz większej popularności tak zwanych HMD, czyli zakładanych na głowę gogli rzeczywistości wirtualnej. Być może więc rozwiązanie jest w jakiś sposób związane z VR.

Nie jest to na razie jasne, ale istnieje możliwość, że Sony zastosuje przystawkę w kontrolerze, który pojawi się wraz z PS5. Konsola i pad powinny zadebiutować pod koniec 2020 roku, w okresie świątecznym, choć dokładna data premiery nie jest znana.

Przystawka może współpracować z PS VR

Warto jednocześnie zaznaczyć, że fakt opatentowania urządzenia zbierającego „biologiczne informacje” o użytkowniku nie oznacza, że gadżet musi powstać. Wiele firm patentuje określone rozwiązania, choć później ich nie wdraża.

Źródło: FPO, GamingBolt

Następnie: Nowe gry na PS4 w PS Store - Two Point Hospital i inne

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze