Doom Eternal - strzelba bojowa, ciężkie działo, karabin plazmowy

Bronie dostępne w pierwszej fazie kampanii.

Poniżej znajdziecie opisy broni, które zdobywa się w początkowych etapach kampanii fabularnej. Dzięki nim szybko zapoznanie się z ogólną specyfiką danego oręża oraz poznacie jego ulepszenia, co powinno ułatwić wzmacnianie arsenału. Więcej informacji na temat mechaniki rozwijania broni oraz osiągania poziomu mistrzowskiego znajdziesz w dziale poradnika poświęconego punktom broni.

Na bieżącej stronie znajdziecie opisy następujących broni:

  • Strzelba bojowa
  • Ciężkie działo
  • Karabin plazmowy
b01

Strzelba bojowa - pierwsza z broni dostępna w grze (misja Piekło na ziemi), strzelająca nabojami śrutowymi. Sprawdza się bardzo dobrze na bliskich dystansach, gdzie może rozrywać na strzępy mniejsze demony lub wytrącać z równowagi większe. Na większych dystansach podstawowy ostrzał nie jest zbyt skuteczny.

Ulepszenia:

  • Bomba przylepna - umożliwia wystrzeliwanie granatów, które przylegają do powierzchni lub przeciwników i po chwili wybuchają. Bardzo przydatne ulepszenie nadające się idealnie zarówno do obszarowego ranienia grup wrogów, jak i zadawania obrażeń silniejszym demonom. Ulepszenie przydatne praktycznie przez całą grę.
  • Hiperautomat - zamienia strzelbę w pełni automatyczną broń. Ulepszenie pozwala wtedy prowadzić bardziej skoncentrowany ogień, jednak należy mieć na uwadze stosunkowo szybko kończące się zapasy amunicji.
b02

Ciężkie działo - broń, którą podobnie, jak strzelbę, zdobywamy w misji Piekło na ziemi. Wbrew nazwie jest to szybkostrzelny karabin, korzystający z klasycznych naboi. Sprawdza się idealnie do oddawania precyzyjnych strzałów i osłabiania mniejszych demonów, na których możemy wykonać np. zabójstwo chwały. Zwykły tryb strzału nie sprawdza się w walce z silniejszymi demonami, ale modyfikacje mogą sporo w tej kwestii zmienić.

Ulepszenia:

  • Precyzyjny strzał - zamienia broń w karabin snajperski o dużej sile rażenia. Nadaje się idealnie do prowadzenia ognia z dystansu i celowania w słabe punkty rywali (np. działko arachnotrona). Należy pamiętać, że pojedynczy strzał z trybu snajperskiego zabiera kilka pocisków. Ponieważ większość starć odbywa się raczej na bliskim dystansie, dlatego dobrze przemyśleć czy warto rozwijać to ulepszenie.
  • Mikrorakiety - szybkostrzelna wyrzutnia rakiet, umożliwiająca zadawanie dużych obrażeń pojedynczym wrogom lub całym grupom. Rakiety mogą przydawać się nawet w trakcie walk z bossami. Wydaje się, że dzięki temu jest to ulepszenie znacznie bardziej uniwersalne i przydatne, niż precyzyjny strzał.
b03

Karabin plazmowy - zdobywamy go w trakcie drugiej misji fabularnej o nazwie Exultia. Jest to szybkostrzelna broń korzystająca z baterii. Nadaje się bardzo dobrze do szybkiego eliminowania słabszych demonów oraz osłabiania silniejszych na bliskim i średnim dystansie. Jest to również niezwykle skuteczny oręż do szybkiego eliminowania tarcz energetycznych, które w momencie przeładowania energią wybuchają.

Ulepszenia:

  • Uderzenie cieplne - w wyniku prowadzonego ostrzału gromadzona jest energia, którą możesz przełożyć na potężny strzał zadający duże obrażenia celom przed bohaterem. Jest to bardzo dobre zakończenie ostrzału w celu szybkiego pozbycia się grupy mniejszych demonów, kilku tarcz naraz lub wytrącenia z równowagi i osłabienia silniejszych przeciwników. Ulepszenie sprawdza się dobrze na małych dystansach i może uratować życie, jeśli zostaniemy np. zagonieni do narożnika.
  • Wiązka mikrofalowa - pozwala strzelić skoncentrowaną wiązką, która zatrzymuje wroga i ładuje go energią. Po przekroczeniu odpowiedniego poziomu dochodzi do eksplozji przeciwnika, zadającej obrażenia okolicznym celom. Możesz skorzystać z tego ulepszenia, jeśli zamiast wykańczania grupowo rywali na bliskim dystansie wolisz eliminować pojedyncze demony na większych odległościach.

Następnie: Doom Eternal - wyrzutnia rakiet, superstrzelba, balista, karabin maszynowy

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - cyberantropokub, żywiołak bólu, trutnie maykrów, arcypodlec

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami