Jason Schreier o powodach przesunięcia The Last of Us 2

Gra miała ukazać się w maju.

Jason Schreier z Kotaku - jedna z najlepiej poinformowanych osób w branży - wypowiedział się na temat nieoczekiwanego przesunięcia premiery The Last of Us 2.

„TLOU 2 miało ukazać się w maju, twierdzi szereg deweloperów. Głównym powodem opóźnienia jest problem z drukowaniem, wysłaniem do sklepów i sprzedażą pudełkowych kopii gry w obecnej sytuacji” - przekonuje dziennikarz na Twitterze. Odnosił się oczywiście do pandemii koronawirusa.

Naughty Dog przeszło w tryb pracy zdalnej (z domu), co jednak nie zakończyło tzw. crunchu. Studio - między innymi dział kontroli jakości - nadal zajmuje się tytułem po godzinach.

Odpowiadając na pytanie jednego z internautów, redaktor Kotaku uważa, że nie można byłoby wydać gry wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Po pierwsze, wobec spowolnienia prędkości pobierania z PS Store ściągnięcie niezbędnych plików trwałoby długo, a po drugie kopie pudełkowe mają duży udział w sprzedaży.

tlou2_joel1
W The Last of Us 2 powróci Joel

W oficjalnym komunikacie Sony wyjaśniło, ze The Last of Us 2 opóźniono ze względu na „globalny kryzys”, czyli trwającą epidemię koronawirusa. Natomiast Naghty Dog twierdziło, że przyczyną są „problemy logistyczne”, a więc zapewne problemy z wysyłką gry do sklepów.

Następnie: Mortal Shell to mroczne RPG w stylu Dark Souls

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami